Työvalmennussäätiö Avituksen toiminta Myllyhallilla Jämsänkoskella loppuu 30.11.2026. Myymälä on auki 30.10.2026 asti ma-to klo 9:00-15:45 ja pe 9:00-11:45. la ja su suljettu.
EkoCenter myymälässä ovat kaikki kierrätystuotteet alennettuja, myös kirjat, lp-levyt sekä dvd-boksit. Myynnissä olevat tuotteemme löydät tori.fi sekä Avitus EkoCenterin facebook sivuilta. Tervetuloa ostoksille!
Travis Boyetten oli vaikea tajuta onneaan kun kytät nappasivat väärän miehen ja saivat tältä puristettua jopa tunnustuksen. Seuranneessa murhaoikeudenkäynnissä selliin passitettiin kuolemantuomiota odottamaan musta nuori jalkapallotähti Donte Drumm. 9 vuotta myöhemmin kun Donten teloitukseen on enää 4 päivää Travis haluaa tunnustaa syyllisyytensä.