**Kaikkiin yli 40€:n tilauksiin ILMAINEN postitus 30.4. - 10.5.**. Puutarhakirjat ALE -hinnoin: Useimmat 4,95€ kpl tai alle!!
Kolme sekuntia, 2011.Onko demokraattinen yhteiskunta tällainen? Rikolliset tekevät töitä poliisin toimeksiannosta. Rikollisten omia rikoksia suojellaan,
-Rikollisten omia rikoksia suojellaan, poistetaan rekisteristä ja vähätellään. Hyväksytään yksi rikos, jotta voitaisiin tutkia toista.- Poliisit – jopa ja nimenomaan myös ylin poliisijohto – valehtelevat ja salaavat totuuden muilta poliiseilta sekä medialta ja tavallisilta kansalaisilta.-Kirja on kuumeinen, tapahtumatäyteinen trilleri. Kerronta on intensiivistä ja pitää tiiviisti otteessaan. Tunteet seuraavat koko ajan mukana, tapahtuipa mitä tahansa ja tässä todella tapahtuu. Ihmiset yhteiskunnan kaikilla tasoilla pannaan testiin. Kirja on todenoloinen tarina poliisien peitetoiminnasta, kriminaalihuollon virheistä, huumekaupan vahvasta otteesta sekä nykyajan lainsuojattomista eli rikollisten toimimisesta soluttautujina.