**Yli 40 €:n tilaukset postikuluitta 28.6. - 10.7.!! **. Tuhansia edullisia kirjoja ja lehtiä varastossa! Ma 30.6. EI LASKUTUSTA EIKÄ TOIMITUKSIA! Nettitilaukset toiminnassa koko ajan.
Rikas ja kunnialllinen, 1985. Taikurin tavoin kirjoitettu elävä ja täyteläinen romaani yritysjohtajasta ja hänen perheestään ja liike-elämän ongelmista.
-Eeva Joenpellon elävä, täyteläinen romaani yritysjohtajasta ja hänen perheestään, myös liike-elämän ongelmista, joita tuskin koskaan on suomalaisessa kirjallisuudessa yhtä ymmärtävästi kuvattu. -Taikurin tavoin Joenpelto piirtää ihmisensä elämän markkinateille, ravintoloiden säihkyviin saleihin ja hiljaisiin yksinäisiin hetkiin. Jännittävien tapahtumien takana iskevät ajat, arvot ja asenteet vastatusten: lujan vakavuuden ja häikäilemättömän pyrkyryyden kesken käydään kirjallisuudessamme unohtumaton voimainmittelö.Postikulut Helposti-kirjeenä 4,30 e v. 2018