**Osta 4 - maksa 3: 4 kirjaa tai 4 lehteä tai 4 CD-levyä tai 4 C-kasettia – edullisin aina ILMAISEKSI!**Tuhansia halpoja kirjoja, lehtiä, videoita ja musiikkia, postimerkkejä ja keräilyrahoja varastossa! Haapajärven nettiantikvariaatti
Iloisia aikoja, mielensäpahoittaja, 2014. Romaani pysyy sysisuomalaisten perusasioiden äärellä. Elämän, kuoleman ja elementtirakentamisen.
-Mielensäpahoittaja kirjoittaa oman muistokirjoituksensa, koska kuka muu hänen elämänsä ja tekonsa tuntee? Hautakivi hankitaan ajoissa, kun halvalla saa. -Testamenttiinsa Mielensäpahoittaja kirjaa aineellisen ja henkisen perintönsä, joka ei ole sen pienempi kuin kokonaisen sukupolven kokoinen. -Mielensäpahoittaja haluaa itse päättää kuka saa talon, kuka Voortti Eskortin ja kummalle miniälle kumpi emännän koruista. Mutta samalla kun peräseinä lähestyy, vanha mies kurkistaa myös lähtöviivoille, syntymään ja lapsuuteen. -Mielensäpahoittaja myöntää jopa tehneensä virheitä elämässään. Laskutavasta riippuen yhden tai kaksi.